Chystáte dieťa do prvej triedy? Pozrite sa, čo všetko potrebuje prváčik do školy.

Pokiaľ máte doma budúceho prváčika, je dobré si pripraviť zoznam vecí, ktoré pre nástup do prvej triedy bude potrebovať. Niektoré drobné školské potreby sa môžu líšiť podľa preferencií školy alebo pani učiteľky, ale základ by mal byť rovnaký pre všetkých prváčikov.

Školský aktovku alebo školský batoh

Asi to najpodstatnejšie pre prváčika je samozrejme aktovka alebo školský batoh pre prvú triedu. Pri výbere školskej tašky alebo aktovky si dajte naozaj záležať. Aktovka by mala nielen spĺňať určité pravidlá, o ktorých sme už písali v článku "Ako vybrať aktovku", ale mala by sa tiež dieťaťu páčiť, aby sa cítilo komfortne a príjemne. Dbajte predovšetkým na to, aby batoh bol určený pre prváčika, mal kvalitné ergonomickú výstuhu chrbta, pevné popruhy a vystužené dno. Nie vždy sú najdrahšie aktovky tou najlepšou voľbou. Veľakrát sa aktovka líšia iba použitým motívom a vyrába sa v niekoľkých variantoch s odlišnou cenou. Vyššiu cenu spravidla majú licencované motívy, ktoré samozrejme nemajú žiadny vplyv na kvalitu aktovky či batohu. Pozrieť sa tiež môžete po celom školskom setu, ktorý z pravidla obsahuje spoločne s aktovkou tiež ďalší školský potrieb v rovnakom motívu.

Ako má vyzerať peračník pre prváčika?

Ďalšie základné školské potrebou každého prváčika, ale aj starších žiakov, je školská peračník alebo box na písacie potreby. Peračníky bývajú k dispozícii v niekoľkých veľkostiach, resp. množstvo poschodí. V prípade peračníka sa zamerajte skôr na dvoch alebo trojposchodový peračník, aby sa vošlo všetko potrebné. Rozdiel medzi peračníkom a boxom na ceruzky je predovšetkým vo vnútornom usporiadaní. Box na písacie potreby má spravidla klopu s gumičkovými pútkami na perá či ceruzky a dostatočne veľký priestor pre voľne ložené pastelky, fixky a pod. Poslednou dobou sú tiež veľa využívané školské etue, ktoré sú v podstate len puzdrom na voľne ložené písacie potreby. Pre prváčikov určite odporúčame Box na písacie potreby, ktorý je vo väčšine prípadov komfortnejšie pre žiaka aj rodičov.
Peračník je vhodné vybaviť pastelkami, ktoré sa nelámu, kvalitným orezávačom, gumou, nožnicami s guľatou špičkou perom a určite nezabudnite na pravítko.

Potreby na výtvarnú výchovu

Veci na výtvarnú výchovu sú nepochybne jedným z najväčších strašiakov pre peňaženku rodičov. Vyberte dobre školský kufrík, ktorý vo väčšine prípadov je k dispozícii v rovnakom motíve ako vaše aktovka. Do kufríka umiestnite všetko potrebné na výtvarnej. S usporiadaním si nelámte hlavu, pretože až uvidíte obsah kufríka na konci školského roka, dobre si spomeniete. K základnému vybaveniu kufríku patrí vodové farby, tempery, voskovky, školské kriedy na kreslenie, plastelína, doska na modelovanie, lepidlo, téglik na vodu, štetce rôznych veľkostí a tvarov a myslite tiež na zásteru alebo tričko, ktoré si môže prváčik zašpiniť.

Usporiadanie obsahu aktovky

Myslite tiež na dosky na zošity, do ktorých si bude školák skladať zošity a učebnice, aby sa mu v aktovke nepotlačili. Kúpte je vo formáte A4 a A5. Nezabudnite na obaly pre knihy i zošity. Nemusíte sa báť kúpiť obaly do zásoby. Budú sa určite hodiť aj v priebehu roka. Nezabudnite na vrece na prezuvky a oblečenie na telocvik. Každý školák tiež ocenia box na desiatu a kvalitné fľaša na pitie. Pre prvákov je potrebné myslieť aj na dosky na číslice a písmená.

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre
Produkt bol pridaný na zoznam prianí
Produkt bol pridaný na porovnanie.