Či už sa rozhodujete pre školskú tašku alebo školský batoh, mali by ste v prvom rade myslieť na zdravie dieťaťa a dať si pozor na niekoľko základných funkcií, ktoré by mala kvalitná taška spĺňať.

Konštrukcia tašky

Konštrukcia tašky a batohu musí byť predovšetkým pevná. Ideálne je anatomické tvarovanie, ktoré zabezpečia správne držanie tela a polstrovanie zamedzí otlakom.
Tvarom by taška mala spĺňať skôr podlhovastý tvar (do výšky). Príliš široké tašky majú neprirodzené ťažisko a môže spôsobovať komplikácie napr. V hromadnej doprave či v skupine detí.
Školské tašky by mali mať vystužené telo i dno. Taška by mala pri bežnom zaplnení po položení na podlahu zostať stáť bez preklopeniu. Hmotnosť tašky by pre prvý stupeň nemala prekročiť 1,2 kg a pre druhý stupeň by batoh nemal byť ťažšie ako 1,4 kg.

Konštrukcia aktovky

Chrbtové popruhy

Dbajte na to, aby popruhy boli opatrené polstrovaním, ktoré zmäkčuje predovšetkým časť, ktorá je v kontakte s ramenami školáka. Šírka popruhov by mala byť minimálne 30 mm, aby nedochádzalo k zarezávanie a nepríjemným otlakom na ramenách. Dĺžka popruhov by mala byť minimálne 70 cm a musí umožňovať individuálne nastavenie s ohľadom na vzrast a vek dieťaťa. Systém nastavovania by mal byť jednoduchý, aby aj dieťa samo dokázalo dĺžku popruhov v prípade potreby upraviť (pri väčšej vrstve oblečenia pre chladné dni a pod.).

Chrbtové popruhy tašky

Funkčnosť

Vnútorný priestor tašky alebo batohu by mal obsahovať aspoň dve komory pre učebnice a zošity a ďalšie priehradky alebo vrecká pre peračník, desiatu, kľúče a ďalšie drobnosti.
Klopňa s pevnou konštrukciou zamedzí vysypanie obsahu tašky a oproti mäkké klope je pre menšie školákov praktickejšie na zapínanie.
Držadlo tašky by malo byť široké a najlepšie anatomicky tvarované.

Vnútorný priestor tašky

Bezpečnosť

Veľmi dôležitým parametrom pre tašky je tiež bezpečnosť pre dieťa a to najmä v cestnej premávke. Kvalitný výrobcovia tak svoje tašky a školské batohy osadzujú reflexnými prvkami a signálne farby. U farebného prevedenia je preukázaná lepšiu viditeľnosť na diaľku. Reflexné prvky by mali byť umiestnené na čelnej strane i na oboch bokoch tašky.

 Reflexné prvky tašky

Overené tašky

Starostlivo vyberáme a overujeme všetok tovar a ak chcete mať istotu dobrého výberu, môžete si pozrieť školské tašky alebo školské batohy z našej ponuky.

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre
Produkt bol pridaný na zoznam prianí
Produkt bol pridaný na porovnanie.

Vážení zákazníci,

aj napriek aktuálnej nepriaznivej situácii je náš expedičný sklad v prevádzke a objednávky zasielame.

Z preventívnych dôvodov sme dočasne zrušili možnosť odberu zásielok na výdajných miestach. V nadväznosti na nariadenie vlády sme pristúpili aj k obmedzeniu hotovostných transakcií a dobierky tak umožňujeme hradiť bezhotovostne.

Napriek tomu prosíme, zvážte nutnosť využitia dobierky a preferujte u svojich objednávok bezhotovostnú platbu.

Ďakujeme za pochopenie

Tím Mideli