Či už sa rozhodujete pre školskú tašku alebo školský batoh, mali by ste v prvom rade myslieť na zdravie dieťaťa a dať si pozor na niekoľko základných funkcií, ktoré by mala kvalitná taška spĺňať.

Konštrukcia tašky

Konštrukcia tašky a batohu musí byť predovšetkým pevná. Ideálne je anatomické tvarovanie, ktoré zabezpečia správne držanie tela a polstrovanie zamedzí otlakom.
Tvarom by taška mala spĺňať skôr podlhovastý tvar (do výšky). Príliš široké tašky majú neprirodzené ťažisko a môže spôsobovať komplikácie napr. V hromadnej doprave či v skupine detí.
Školské tašky by mali mať vystužené telo i dno. Taška by mala pri bežnom zaplnení po položení na podlahu zostať stáť bez preklopeniu. Hmotnosť tašky by pre prvý stupeň nemala prekročiť 1,2 kg a pre druhý stupeň by batoh nemal byť ťažšie ako 1,4 kg.

Konštrukcia aktovky

Chrbtové popruhy

Dbajte na to, aby popruhy boli opatrené polstrovaním, ktoré zmäkčuje predovšetkým časť, ktorá je v kontakte s ramenami školáka. Šírka popruhov by mala byť minimálne 30 mm, aby nedochádzalo k zarezávanie a nepríjemným otlakom na ramenách. Dĺžka popruhov by mala byť minimálne 70 cm a musí umožňovať individuálne nastavenie s ohľadom na vzrast a vek dieťaťa. Systém nastavovania by mal byť jednoduchý, aby aj dieťa samo dokázalo dĺžku popruhov v prípade potreby upraviť (pri väčšej vrstve oblečenia pre chladné dni a pod.).

Chrbtové popruhy tašky

Funkčnosť

Vnútorný priestor tašky alebo batohu by mal obsahovať aspoň dve komory pre učebnice a zošity a ďalšie priehradky alebo vrecká pre peračník, desiatu, kľúče a ďalšie drobnosti.
Klopňa s pevnou konštrukciou zamedzí vysypanie obsahu tašky a oproti mäkké klope je pre menšie školákov praktickejšie na zapínanie.
Držadlo tašky by malo byť široké a najlepšie anatomicky tvarované.

Vnútorný priestor tašky

Bezpečnosť

Veľmi dôležitým parametrom pre tašky je tiež bezpečnosť pre dieťa a to najmä v cestnej premávke. Kvalitný výrobcovia tak svoje tašky a školské batohy osadzujú reflexnými prvkami a signálne farby. U farebného prevedenia je preukázaná lepšiu viditeľnosť na diaľku. Reflexné prvky by mali byť umiestnené na čelnej strane i na oboch bokoch tašky.

 Reflexné prvky tašky

Overené tašky

Starostlivo vyberáme a overujeme všetok tovar a ak chcete mať istotu dobrého výberu, môžete si pozrieť školské tašky alebo školské batohy z našej ponuky.

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre
Produkt bol pridaný na zoznam prianí
Produkt bol pridaný na porovnanie.